Чайний квас - дивина у нас

Настій чайного гриба затримує розвиток хвороботворних бактерій навіть при п'ятдесятикратному розведенні, він покращує апетит і травлення, знімає головний біль у гіпертоніків, знижує вміст холестерину в крові, покращує загальне самопочуття.
Дріжджові гриби зброджують цукор у винний спирт. При цьому виділяється вуглекислий газ. Оцтовокислі бактерії перетворюють спирт на оцтову кислоту Через шість-вісім днів виходить освіжаючий, злегка алкогольний напій приємного кисло-солодкого смаку. Напій зливають, залишаючи при цьому близько 1,5 л, і проціджують через кілька шарів марлі. Після зливання гриб промивають теплою кип'яченою водою і знову заливають солодким чаєм.

У деяких зразках медузоміцету знаходяться мікроби оцтовокислого бродіння, що перетворюють виноградний цукор на нелетку глюконову кислоту, яка при солей кальцію дає з ними сполуку та викристалізовується на дні судини.
Три види ферментів, які у настої, дуже важливі життєдіяльності людського організму. Перший, протеаза, розщеплює білки. Другий, ліпаза, розщеплює жири. Третій фермент, амілаза, розщеплює крохмаль.
Вітаміни, мінеральні солі, вуглеводи та білки, які ми отримуємо із зовнішнього світу, самі по собі мало що означають. Лише ферменти здатні керувати найскладнішими процесами руйнування всіх вищезгаданих речовин та синтезу нових у нашому організмі. Саме вони грають у життєдіяльності організму ключову роль, тільки у взаємодії з ферментами стають активними, а отже, і корисними вітаміни, мікроелементи та гормони. Від них залежить стан захисної системи нашого організму, вони знешкоджують отрути та видаляють шлаки.
Коли для травлення їжі травних ферментів не вистачає, інші органи та системи організму змушені жертвувати власними, що зрозуміло, послаблює їх. Вчені впевнені, що недолік ферментів сприяє розвитку низки захворювань, які стали сьогодні зустрічатися все частіше, - остеоартриту, емфіземи легень, порушення травлення. У ньому криється причина таких хвороб, як артрит, вовчак, склеродермія і навіть рак.

Дослідження хімічних та біологічних властивостей продуктів, що утворюються чайним грибом, підтвердили протимікробну дію дозрілого чайного квасу. Ці властивості залежать від накопичення (до 7-8 дня зростання) особливого антибіотика медузина, досить стійкого до кислот, нагрівання та неотруйного. Доведено і присутність у чайному квасі вітамінів, які утворюються, очевидно, з речовин чаю.
Як мовилося раніше, постійне вживання настою чайного гриба підвищує захисні функції організму. Чайний гриб корисний при деяких формах ангін, кон'юнктивітах, гнійничкових ураженнях шкіри, а також як бактерицидний засіб.

Чи є спеціальні правила вживання настою чайного гриба? Безумовно, так. У різній спеціальній літературі можна зустріти кілька рекомендацій:
Щодня пити від V3 літра до 112 літри, причому прохолодний та проціджений напій від двох до трьох разів на день, а саме – після сніданку, обіду та вечері.
Щодня рано-вранці натщесерце від 1 до 1,5 чашки або винного келиха.
Пити щоранку натщесерце по 1 чашці.

Колись у Росії, Японії, Індії щодня вживали лише третину літра напою. Швидше за все, слід рекомендувати цю кількість - максимум три, щонайменше половина літра, оскільки у цих народів вона ґрунтувалася на спостереженні позитивного впливу від таких доз.
А саме: одна склянка вранці натщесерце - приблизно за 15 хвилин до сніданку, одна склянка до або після обіду, а остання склянка - увечері перед сном.
Ці рекомендації є керівництвом до дії, проте не говорять про сувору потребу. Визначте собі самі кількість, виходячи зі своїх потреб.

Як виростити чайний гриб


Бажано пити чайний гриб протягом двох місяців, а через місяць зробити перерву, щоб не допустити подразнення шлунка.
Багатьох так і тягне поекспериментувати, додати в банку з грибом щось таке, від чого він стане ще кориснішим. Наприклад, замість цукру покласти мед. Шкоди від цього, напевно, не буде, а щодо користі... Переробляючи звичайний цукор, чайний гриб перетворює його на корисні для нашого організму інгредієнти. А який сенс перетворювати природні прості цукри, що містяться в меді, самі по собі дуже цінні? Адже при цьому в хімічну реакцію з грибом вступлять і інші компоненти.

Незвичайні історії

Трав'яний чай Чи варто вживати їх
Зелений чай Шкідливий він чи корисний
Чай та чайний квас Історія одного гурмана

Наші контакти

Чайна компанія "ETEA", Україна, Київ, пр. Миру, буд. 37 тел. (044) 896-12-45
Телефонуйте нам або пишіть
"Etea" 2012