Різноманітність чайних уподобань

Різноманітність чайних смаків у церемонії «хеча чи», можливість комбінування сортів за бажанням служили філософією дару любові, що ототожнюється зі святістю чайного напою. І сьогодні чайна церемонія «чи хеча» є складовою конфуціанських любовних та весільних обрядів майже у всіх провінціях Китаю, в Японії та Кореї.

В епоху династії Хань традиції мудреців та естетів оформилися у перші ритуали культури чаювання, що збереглися з тих далеких часів до наших днів. Вона пройшла етапи від вживання в їжу листя і ритуальних відварів листя, коренів дикорослого чаю, які утрамбовувалися і висушувалися в коржики, від мелених в жорнах чайних порошків династії Сун до затвердження культури чаювання, коли вже в V столітті прийшло розуміння: найкращий настою нирок та наймолодшого листя квітучого чайного куща.
На відміну від класичних чайних традицій «духовного спокою і шанування особистої сутності» рівнин провінцій Юньнань і Гуйчжоу в тибетських монастирях і храмах ландшафт душі чайного ритуалу, як і раніше, пов'язувався з насолодою духом нірвани, який чудесним чином досягається. .

Класична чайна традиція вчених даосцев пов'язана з ідеями честі, благодійності, поваги та розвитку духовних почав гостя у потрібному напрямку, з підтримкою за рахунок магічних властивостей чаю високого потенціалу духу та тіла.
Тибетська чайна традиція «цзя» і досі залишається найзагадковішою. Чайні ритуали тут завжди супроводжуються заклинаннями, освяченням води та використанням давніх храмових реліквій. Це жертовні вівтарі, на яких демонструється дорогий чайний посуд, та стародавні чайні плитки (спресований чай) – хранителі святості монастиря та храмів – у вигляді драконів, журавлів, риб та птиці Фенікс. До кожного ритуального зразка плиткового чаю підбираються відповідна кольорова гама чайного напою та певний чайний посуд.

param>

[b] Історія появи плиткового чаю пов'язана з легендами древнього Чайного Шляху. Щоб пройти, особливо в негоду, древній Чайний Шлях через хребет Хендуань з чайної провінції Юньнань до Тибету, була потрібна і велика мужність, і велике мистецтво зберігання чаю. Саме тут були вперше використані чайні короби з бамбукових стрічок, але висока температура, вологість та грибкові бактерії тропіків часто призводили до загибелі чайного листа. Винахідливі китайські селяни вигадали спосіб заготівлі та доставки чайної сировини. Відразу після збирання великого листа його розігрівали до появи соку та розм'якшення, а потім пресували в кам'яних лещатах різної форми і висушували на вітрі в тіні. Так з'явилися перші чайні коржики, або чайні плитки.

Вони були дуже легкими і, як виявилося, мали завдяки захисній плівці із соку чаю високу вологостійкість. Плитковий чай виявився ідеальним для далеких перевезень і мав цілу низку важливих властивостей. У ньому навіть при багаторічному зберіганні залишався незмінним природний вміст катехіну та амінокислот, які згодом посилюють аромат, смак та цілющі властивості чаю.
Аж до теперішнього часу в печерах древнього Чайного Шляху знаходять чайні коржики слабкої природної ферментації, які чудово збереглися і придатні до вживання, незважаючи на те, що пролежали в горах на повітрі десятки років. Такі чайні плитки і сьогодні фахівці цінують як еталон тривалого природного зберігання продуктів, їх вартість на аукціонах Гонконгу та Нью-Йорка перевищує ціну аналогічних за вагою злитків золота.

Незвичайні історії

Трав'яний чай Чи варто вживати їх
Зелений чай Шкідливий він чи корисний
Чай та чайний квас Історія одного гурмана

Наші контакти

Чайна компанія "ETEA", Україна, Київ, пр. Миру, буд. 37 тел. (044) 896-12-45
Телефонуйте нам або пишіть
"Etea" 2012