Чай – дивовижний напій

Чай - велике відкриття природи! Великий винахід людини! "Богинею сонця, місяця і світанку", "Королевою Камелії" назвав "батько Ботаніки" - Карл Лінней це вічнозелена і багаторічна рослина.

Вчені досі сперечаються про батьківщину цього дивовижного напою. Дехто вважає, що це Китай. Інші пальму першості віддають В'єтнаму. Однак, судячи з матеріалів, які є з цього питання, пріоритет все ж таки слід віддати Китаю.
На думку більшості, саме тут понад 5000 років тому виявлено цю дивовижну рослину і вперше тут було приготовлено цей чудотворний напій. Тут він став популярним і звідси він вийшов на міжнародну арену, спочатку у вигляді напою, а потім як рослина, поширившись сусідніми країнами Азії: В'єтнаму, Індії, Індонезії, Шрі-Ланці, Японії та ін, а пізніше в європейські країни: Грузію , Росію. До кінця минулого століття його почали культивувати в Африці та Південній Америці.

Нині чай вирощують у 37 країнах світу. До цього переліку входять навіть такі екзотичні для цього напою держави, як Австралія та Еквадор. Але основними серед усіх заслужено є Китай, Індія, Шрі-Ланка і Кенія. У цих країнах зосереджено близько 90% світового виробництва чаю.

Як заварювати квітковий чай?


На землі важко знайти серед 350 000 тисяч рослин ще одне таке - божественну траву, в молодих, листі якої містилася б така висока кількість катехінів і кофеїну. Це найцінніші речовини, що містяться в чаї, які багато в чому визначають якість та корисні властивості готового напою.
З 1 8 000 квіткових рослин нашої країни в жодному, навіть у малих дозах, немає кофеїн - одне з головних багатств чайного листа.
Травень містить практично всі поживні та цілющі речовини, необхідні для життєдіяльності людини. Він є сконцентрованим і неповторним набором найцінніших смакових речовин. До того ж мають дієтичні та профілактичні лікарські властивості. Саме тому у пошуках еліксиру безсмертя багато хто називав чай ​​одним з необхідних елементів.
Для підтвердження вищесказаного достатньо лише перерахувати основні речовини, що містяться в ньому: 8 видів поліфенолів, кофеїн, теобромін, теофілін, мікроелементи, ефірні олії, амінокислоти, фтор. У чаї містяться всі необхідні організму вітаміни: С, В, В2, РР, К та багато інших - майже всі відомі сьогодні.

У систематиці чайної рослини відомі кілька класифікацій, найбільш поширена серед яких заснована на наукових концепціях Карла Ліннея. . Відповідно до них чай належить до сімейства Чайні (Theaceae), до роду Чай (Tea) і за морфологічними ознаками поділяється на два види: Китайський (Thea Sinensis) та Індійський, або Лссамський (Thea Assamica). Ці сорти чайної рослини відрізняються морфологічними (зовнішніми) ознаками, наприклад формою і розміром листка, кількістю дихальних продихів на одиницю поверхні і т.п., а також при однаковому хімічному складі у них різниться кількісне співвідношення основних компонентів. До речі, від цих чинників багато в чому залежать біохімічні та технологічні властивості чайного листа.

Достоїнства чаю , як і будь-якого продукту сільськогосподарського виробництва, залежать від ґрунтово-кліматичних факторів, від догляду за кущем, сезону та часу збирання тощо. Припустимо, багато хто з нас цінують високогірні чаї, що мають незвичайний аромат, який багато в чому формується за рахунок великого перепаду денних і нічних температур.
Незважаючи на деякі класифікаційні відмінності, однозначним є факт, що з усіх видів сімейства чайних виходить однаково корисний та улюблений нами напій, без якого не обходиться жодне сімейне гуляння.

Незвичайні історії

Трав'яний чай Чи варто вживати їх
Зелений чай Шкідливий він чи корисний
Чай та чайний квас Історія одного гурмана

Наші контакти

Чайна компанія "ETEA", Україна, Київ, пр. Миру, буд. 37 тел. (044) 896-12-45
Телефонуйте нам або пишіть
"Etea" 2012