Коротко про чайну церемонію

Коротко про чайну церемонію

Саме собою чаювання в Китаї - одна з найдавніших традицій. А культуру чайної церемонії вже давно неможливо відокремити від мистецтва та культури цієї країни та й від її способу життя в цілому. Суть чайної церемонії можна описати чотирма основними принципами, саме вони з 1564 складають правила проведення будь-якої чайної церемонії, їх написав Сен Рікю - відомий майстер чаю. Дослівно ці правила перекладаються як "гармонія, повага, чистота та спокій". Під гармонією маються на увазі чисті відносини між людьми, з природою та навколишнім світом вцілому. Повага - результат щирого почуття подяки людини за саме її існування. Чистота - тіла та духу. Під спокоєм мається на увазі душевний спокій, як результат розуміння перших трьох постулатів.

Найвідоміший японський письменник Ямамото Цунетомо у своїй праці розкриває суть японської чайної церемонії. Сенс її в тому, щоб у процесі очистилися шість почуттів. Очі – висятьми сувоями та екібанами, ніс – пахощами, вуха – звуками окропу, рот – смаком самого чаю. Руки та ноги – правильністю форми. Коли всі ці п'ять почуттів таким чином будуть очищені - розум людини стане чистим сам по собі.

Чайна церемонія для нашої людини – це такий собі таємничий та екзотичний ритуал. У ньому основа – сам процес приготування чаю. Саме він дозволяє повною мірою розкрити смак і аромат чаю, а також згармонізувати психічний стан. Такі церемонії вимагають дотримання конкретних правил, але якщо ви зробите все як треба, то, можливо, назавжди зміните ставлення до цього напою.


Церемонію проводять не раніше ніж через 2 години після їди. Також цей захід категорично забороняє вживання алкоголю, оскільки це переб'є смак чаю. Крім того, потрібно вибрати якісний китайський чай, в ідеалі - це улун (чай середньої ферментованості), який чудово передасть смак чайного листа. Для церемонії не особливо підходять ароматизовані чаї, тому що природний аромат і смак буде "придушений" ароматом добавки.


Під час проведення гунфу ча (так правильно називається китайська чайна церемонія) має значення та якість використаної води - в ідеалі вона має бути з чистого гірського джерела, у крайньому випадку підійде добре очищена від домішок вода.


Якщо говорити про посуд та атрибутик для церемонії - він теж має кілька особливостей і відрізняється від звичайного посуду: тут використовуються великі чайні набори, чайні пари, комплекти статуеток чайних парфумів та інше. Набір зазвичай складається з чайної дошки або чабані, спеціального чайного столика, підносу, спеціального пальника для розігріву, ситечка та чайних щипців, кількох ложок, рушників, лійки та пензлика. Кожна річ у ньому має свою функцію та сенс у загальному заході. Класична чайна церемонія проводиться від двох до чотирьох годин. Протягом цього часу всі учасники встигають не лише насолодитися найкращим чаєм, а й душевно поговорити. У давнину вважалося, що правильно приготовлений чай може розкрити душу людини і допомогти знайти потрібні відповіді головні питання.

Незвичайні історії

Трав'яний чай Чи варто вживати їх
Зелений чай Шкідливий він чи корисний
Чай та чайний квас Історія одного гурмана

Наші контакти

Чайна компанія "ETEA", Україна, Київ, пр. Миру, буд. 37 тел. (044) 896-12-45
Телефонуйте нам або пишіть
"Etea" 2012